White vibes/ MARSIN by Maria/ ph. Soni Romanov

Дали сите од нас имаат страна која мудро ја “кријат” од другите? Дали сте се запрашале дали оние кои се “најлоши” за вас за некој се Најдобрите? И дали, премногу си даваме за право да осудуваме? Многу често го започнувам блог постот со прашања. Прашања, за кои имам оформено некој одговор, но не секогаш знам дали е вистинскиот. Лажното претставување пред другите е секојдневие, нешто … Continue reading White vibes/ MARSIN by Maria/ ph. Soni Romanov

Your faith can move mountains and your doubt can create them.

Ви се случило да иматe 100 емоции во ист момент? Епа мене ми е сега “тој момент”. Чувство на бес, тага, разочараност а од друга страна желба за повеќе успех за работа, исполнетост и верба…Како наоѓам нешто заедничко во ова ни сама не знам. Можеби некои од моите блиски ќе се пронајдат во ова што го пишувам но муабетот е безброј пати разговаран со нив … Continue reading Your faith can move mountains and your doubt can create them.

PASSION is oxygen of the soul!

Секој човек е посебен, секој од нас има работи кои го прават индивидуален. Има луѓе кои вклопувајќи се во средината ја губат својата индивидуалност. Треба храброст да не си “скроен” по туѓ мерак. Да си го задржиш својот став, печат и да страста која тлее во тебе те издвои од останатите. Оние кои ме опкружуваат, моите колеги, пријатели, соработници, со кои стојам рамо до рамо … Continue reading PASSION is oxygen of the soul!

Spread the PASSION! Live with PASSION! BE YOU

На што ве потсеќа црвената боја? Мене пред се на страст, на самоувереност, љубов… Мојата “нова” љубов е новиот B.U. Passion, можеби омилениот парфем од B.U. досега. Ме потсеќа на храбра жена, онаа која знае што сака, што не гледа препреки кон она што го “зацртала”. И се трудам да чекорам по стапките на жената која ја опишав. Кога работам нешто страста кон истото ме … Continue reading Spread the PASSION! Live with PASSION! BE YOU

NOUVELLE VAUGE

Во пресрет на месецот на франкофонија, заедно со моите колеги имавме можност преку темата “Новиот бран” – Nouvelle vauge да ја пренесеме нашата инспирација на еден посебен уникатен начин што резултираше со изложба. За истата веројатно и прочитавте и видовте дел од атмосферата на мојот инстаграм профил. Притоа, преку презентација направивме ретроспектива заедно со моите колешки и пријателки Ангела Доневска и Христина Христова и ги споделивме … Continue reading NOUVELLE VAUGE

Dream, Believe, Live…

Многу често во последно време налeтувам на видеа или текстови каде се обработува темата за зависноста од социјални мрежи. И најтешко од се ми паѓа тоа што секогаш се пронаоѓам во нив. Сите сме зависни од своите смартфони тоа е повеќе од јасно, без разлука на возраста.. но мене ме “иритира” фактот што 90% од пласираното е лажно. Животот ни проаѓа без да го живееме … Continue reading Dream, Believe, Live…

Wearing Bella/ ph. Soni Romanov

Знаете што ми е најдобра “терапија”? Кога сите чувства ќе ги ставам на хартија. Од тој момент се чувствувам “олеснето”, се што ми пречи се трудам да го сменам, да бидам по позитивна, туѓите коментари да не ги земам здраво за готово. Меѓудругото започнав соработка со фотографот Сони Романов, наредните постови ќе позирам пред неговиот објектив и се надевам ќе ви се допадне резултатот. За … Continue reading Wearing Bella/ ph. Soni Romanov