OOTD ~TOM TAILOR

IMG_20170530_012831_389

Мојот фаворит за летото е овој фустан од TOM TAILOR кој покрај тоа што е преудобен е и со прекрасен принт, можам да го носам во варијанта со високи потпетици или пак балетанки, па дури и патики.

Секогаш кога ја одбирам својата нова комбинација од брендот сакам да е нешто што апсолутно се поклопува со мојот личен стил и вкус. Новите фустани со принтови па и они еднобојните се во изобилие во новата колекција и ви ги препорачувам бидејќи особено maxi фустаните се “must have” за летните денови.

Сакам да правам слоевити комбинации но некогаш едно парче е доволно за совршен оутфит.

IMG_20170530_012813_462

IMG_20170530_013032_670

IMG_20170530_012856_486

IMG_20170530_012923_847

Dress: TOM TAILOR

#everywearyougo

With love,

DGjurovska

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s