img_20170223_015819_132

It’s time for shopping!

Suit: Tom Tailor Pants and shoes: Koton Shirt: LC Waikiki Bag, sunglasses and gloves: Duki Daso Watch: B Watch Следете ја мојата приказна во Т.Ц Capitol mall! Крајот на сезоната е тука и попустите се во тек! Наредните 3 дена посетете ги продажните салони и одберете си кул парчиња по супер ниска цена! Моите предлог комбинации се и на дополнителен попуст! #УЛТРАСПРОДАЖБА #ШопингувамеВоКапитолМол #УлтраСтил Ова … Continue reading It’s time for shopping!

11111

Go with the flow!

a Дали некогаш сте помислиле дека треба некој да се смени? Да биде подобар во тоа што го работи, да се однeсува подобро со луѓето околу него, да секој негов чекор за вас е погрешен и треба да направи како што вие мислите дека треба? А дали сте се запрашале дали проблемот е подлабок од површниот свет кој вие го анализирате најчесто преку социјалните мрежи? Дали … Continue reading Go with the flow!

1

SHE MADE IT HER PERSONAL STATEMENT!

Денови како овој не тераат да сфатиме колку малите работи не прават среќни! Првиот снег, имам 21 година и утрово немаше посреќно “дете” од мене. Се навраќам малку на крајот на годината, кампањата на CTHRU  заврши, a јас сум пресреќна поради тоа што откако ја запознав и лично бев сигурна дека сме го правиле вистинскиот избор за девојката која беше одбрана за да биде наградена … Continue reading SHE MADE IT HER PERSONAL STATEMENT!

img_8734

It’s almost new year!

Сакам да бидам секогаш искрена кога пишувам, понекогаш можам подобро да се искажам ако тоа го срочам во текст. Јас како една од блогерките кај нас сакам да признаам дека иако веќе полека но сигурно сите ја знаат улогата на модните блогери во светот, мојата можеби и не е целосно иста. Јас го гледам тоа како платформа на која можеш креативно да се изразиш. Не … Continue reading It’s almost new year!

001

Feeling gorgeous in Marsin…

Ме радуваат соработки каде спојот на прави личности создава прекрасна атмосфера при релизирање на фотосесија! Поводот овојпат беше новата колекција на Марија Трајанова односно брендот “Marsin“, која иако е нова на модната сцена можам слободно да кажам дека се вивна во групата на вистински професионалци. Најпрвин, бидејќи студирам Дизајн и инженеринг на облека како “професионална деформација” ја забележав добрата изработка на моделите, а како девојка … Continue reading Feeling gorgeous in Marsin…

5fghj

Perfect Saturday morning!

Во еден паралелен свет на блогерството и модниот дизајн овој период беше премногу исполнет за мене, а слободното време ми преставува луксуз. Има денови кога сакам да не го напуштам мојот кревет. Од друга страна пак мислам дека доколку не го имам овој “хаос” во животот нема да сум исполнета. Веќе се ближи крајот на годинат и можам да кажам дека ја сметам за успешна! … Continue reading Perfect Saturday morning!

img_7598ghjk

It’s time to make a statement!

  Се ближи крајот на кампањата на C-THRU, но сеуште имате шанса за учевство затоа девојки искористете ја!  Бидете смели во избирањето парчиња, чувствувајте се убаво во споствената кожа и направете го вашиот  statement! Доколку ги погледнавте моите претходни блог постови веќе знаете за што станува збор, но доколку не треба да го направите следново! Со постирање  на слика со вашиот омилен оутфит  на вашиот инстаграм … Continue reading It’s time to make a statement!