Dream, Believe, Live…

Многу често во последно време налeтувам на видеа или текстови каде се обработува темата за зависноста од социјални мрежи. И најтешко од се ми паѓа тоа што секогаш се пронаоѓам во нив. Сите сме зависни од своите смартфони тоа е повеќе од јасно, без разлука на возраста.. но мене ме “иритира” фактот што 90% од пласираното е лажно. Животот ни проаѓа без да го живееме … Continue reading Dream, Believe, Live…

Wearing Bella/ ph. Soni Romanov

Знаете што ми е најдобра “терапија”? Кога сите чувства ќе ги ставам на хартија. Од тој момент се чувствувам “олеснето”, се што ми пречи се трудам да го сменам, да бидам по позитивна, туѓите коментари да не ги земам здраво за готово. Меѓудругото започнав соработка со фотографот Сони Романов, наредните постови ќе позирам пред неговиот објектив и се надевам ќе ви се допадне резултатот. За … Continue reading Wearing Bella/ ph. Soni Romanov

I’m strong, I know how to stay out…

После Јануари кој за мене беше до негде непродуктивен, се надевам дека Февруари ќе биде малку подинамичен. Имам доста планови, за некои искрено немам многу волја за работа. Поминувам низ период каде малку ми фали мотивираност за разлика од минатата година која ја започнав со многу повеќе ентузијазам, но периодот кој следи до крај на месецов ќе биде доста исполнет со обврски, па се надевам … Continue reading I’m strong, I know how to stay out…

Morning rituals…LOGONA

Како за почеток на 2018та односно првиот пост кој ви го спремив е поврзан со моите утрински ритуали..Како што знаете започнав соработка со Логона, бренд за органска козметика. Имаат огромен асортиман кој го нудат но бидејќи за прв пат ги користам нивните производи решив да почнам третман со два производи. Мојата кожа која е на некои делови комбинирана а на некои сува, знае да биде … Continue reading Morning rituals…LOGONA

|A YEAR OF CHANGE!|

  Дечки дојде и крајот на годината. Неколку дена пред да ја заокружиме ви спремив уште два едиторијали, но и ќе го искористам овој блог пост да ви ги споделам импресиите од тоа како сум задоволна од целиот изминат период. Веројанто сте забележале дека знам меѓу редови да си ги искажам чувствата и тоа како што и многу пати сум кажала го користам како “издувен … Continue reading |A YEAR OF CHANGE!|

LOGONA -Take care of your skin

Со задоволство сакам да споделам со вас дека започнав соработка со брендот ЛОГОНА. Самиот бренд е со германско потекло и постои 40 години што зборува за нивниот квалитет. Како што и објавив на мојот IG профил, сите сме свесни колку брзиот начин на живот допринесува да подзаборавиме на грижата за самите себе или да ја сведеме на минимум. Како за крај на годината решив дека … Continue reading LOGONA -Take care of your skin

Marsin GIVEAWAY

Кога ќе се осврнете на тоа како помина годината дали сте задоволни од истата? Од моја гледна точка сум задоволна, пред се од тоа колку луѓето се покажаа во вистинско светло, порано или подоцна се излегува на виделина. Не сакам да зборувам за тоа го оставам позади мене. Би рекла за оваа една година откако го започнав мојот блог го гледам својот прогрес и не … Continue reading Marsin GIVEAWAY