OOTD ~TOM TAILOR

Мојот фаворит за летото е овој фустан од TOM TAILOR кој покрај тоа што е преудобен е и со прекрасен принт, можам да го носам во варијанта со високи потпетици или пак балетанки, па дури и патики. Секогаш кога ја одбирам својата нова комбинација од брендот сакам да е нешто што апсолутно се поклопува со мојот личен стил и вкус. Новите фустани со принтови па … Continue reading OOTD ~TOM TAILOR

Enjoy the little things…

Целиот живот е раскрсница, секогаш имаме опции и многу често се одлучуваме за најлошите. Свесно или не, донесуваме одлуки кои од самиот почеток знаеме дека се ризик. Иако некогаш резултатот е лош и велиме дека би го смениле тоа што сме го сториле доколку би го вратиле времето, дали навистина би постапиле поинаку доколку имаме шанса? Или сепак ќе се водиме од инстинктот во тој … Continue reading Enjoy the little things…

Being absolute me around people i love…

Кога во текот на животот ќе запознаете некој луѓе и се чувствувате како да временскиот период колку се познавате нема врска со вашата блискост тогаш знаете дека тие се вистинските. Смеење до солзи, искрени разговори, совети кои можда никогаш никој не ги кажал на тој начин да се почувсвувате како да знаат како е да се биде во ваша кожа. Времето не е мерило за … Continue reading Being absolute me around people i love…

Be the best version of yourself

Кога мислам на една самоуверана жена, мислам на некој што се чувствува прекрасно во своја кожа. Некој кој не се плаши да го искаже својот став, да гласно го каже своето мислење. Облеката не го прави човекот но тргувајќи од себе си, гардеробата секогаш ме прави да се чувствувам поубаво. Макар тоа бил најлошиот ден во неделата никогаш не дозволувајте да преку вашиот надворешен изглед … Continue reading Be the best version of yourself

Go with the flow!

a Дали некогаш сте помислиле дека треба некој да се смени? Да биде подобар во тоа што го работи, да се однeсува подобро со луѓето околу него, да секој негов чекор за вас е погрешен и треба да направи како што вие мислите дека треба? А дали сте се запрашале дали проблемот е подлабок од површниот свет кој вие го анализирате најчесто преку социјалните мрежи? Дали … Continue reading Go with the flow!

It’s time to make a statement!

  Се ближи крајот на кампањата на C-THRU, но сеуште имате шанса за учевство затоа девојки искористете ја!  Бидете смели во избирањето парчиња, чувствувајте се убаво во споствената кожа и направете го вашиот  statement! Доколку ги погледнавте моите претходни блог постови веќе знаете за што станува збор, но доколку не треба да го направите следново! Со постирање  на слика со вашиот омилен оутфит  на вашиот инстаграм … Continue reading It’s time to make a statement!