Toujours dans mon cœur … Always in my heart -Paris

Paris is always a good idea е изрека која често сум ја среќавала и сега ми е јасно зошто е кажана…Вториот ден можам да кажам  дека ми го обележа Ајфеловата кула која ме воодушеви. Градот ми го одзема здивот со секоја улица. Како секое ќоше да раскажува различна приказна, култура, стил а сепак би рекла е една целина која ме “храни” со инспирација, мотивација за … Continue reading Toujours dans mon cœur … Always in my heart -Paris

Bonjour Paris!

Долгоочекувано, до последен момент нестварно апсолутно волшебно. Е вака некако се чувствував пред самото поаѓање во овој магичен град. Она љубов на прв поглед за мене важи за Париз! Цело лето ме немаше “shame on me” но се враќам со повеќе од интересна содржина. Не само што ова е нов блог пост туку и остварување на уште едно нешто од мојата “to do” листа. Само … Continue reading Bonjour Paris!

My thoughts dressed on me.

Оддамна не сум седнала пред мојот лап топ да се посветам на мојот блог и да и малку се “отворам” околу се она што се случи последниов месец но сега не е пригодата, ветувам пост каде ќе го опфатам секој битен момент во изминатиот период. А сега ќе се осфрнам на новата соработка овој пат со брендот Factory, на фотографиите се прикажани моделите кои се … Continue reading My thoughts dressed on me.

OOTD ~TOM TAILOR

Мојот фаворит за летото е овој фустан од TOM TAILOR кој покрај тоа што е преудобен е и со прекрасен принт, можам да го носам во варијанта со високи потпетици или пак балетанки, па дури и патики. Секогаш кога ја одбирам својата нова комбинација од брендот сакам да е нешто што апсолутно се поклопува со мојот личен стил и вкус. Новите фустани со принтови па … Continue reading OOTD ~TOM TAILOR

Metamorphosis -part 1

Уште веднаш по завршувањето на Fashion weekend Skopje, сакав да направам пост со чантата која ја пласирав во склоп на изложбата на која учевствуваме како тим заедно со моите колеги под менторство на професорката Лидија Георгиева, но месец дена подоцна дојде редот. Во соработка со Дарко Митев направивме фотографии и видео кое можете да го видите на следниот линк. Можеби е и совршен “тајминг” што … Continue reading Metamorphosis -part 1

The perfect spring dress!

На мојот блог никогаш не “пласирам” нешто што јас лично не би го носела. Преку моите комбинации се надевам дека ви давам инспирација за вашиот следен оутфит. Сите кои ме следите знаете дека веќе 2 месеци соработувам со Tom Tailor бренд кој е можеби  basic но сите парчиња се со одличен квалитет и лесни за комбинирање. Оддамна не сум го прокоментирала на овој начин она … Continue reading The perfect spring dress!

Beauty is about being comfortable in your own skin!

  Еднаш ми кажаа, кога ќе сфатиш дека си “сама” на светов тогаш ќе ја најдеш среќата. И не зборувам за љубов зборувам за внатрешен мир, за среќата која ја чувствувате кога сте сами, кога ќе се погледнете во огледало, кога никој од страна не ве гледа кога сте само вие и вашата рефлексија, да се чувствувате исполнето, горди на се кога ќе погледенете позади … Continue reading Beauty is about being comfortable in your own skin!